REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 LITERACKIE WALENTYNKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

Już na kilka dni przed Walentynkami  biblioteka zmieniła swój wystrój. Pojawiły się informacje na temat historii Świętego Walentego oraz serduszka z  cytatami, aforyzmami i wierszami o tematyce miłosnej. Uczniowie bardzo chętnie korzystali z przygotowanych propozycji poetyckich wypisując własne walentynki.

W dniu Świętego Walentego, 14 lutego uczniowie, którzy odwiedzili bibliotekę, mieli możliwość udziału w walentynkowym mini - konkursie literackim.

Dzieci odpowiadały na pytania o znanych bohaterów literackich, łączyły ich w pary, sprawdzały swoją wiedzę na temat „Święta Zakochanych” i wyszukiwały w słownikach językowych, jak brzmi słowo „kochać” w języku niemiecki, rosyjskim, angielskim, francuskim.

Osoby, które prawidłowo odpowiedziały na zawarte w losach pytania, otrzymywały słodki upominek - lizaka na szczęście. Chętnych nie brakowało, a pytania nie sprawiały żadnych trudności.

Przygotowany konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Zabawy i śmiechu było mnóstwo!

Wiesława Sudy

w górę/up

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2014