REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 LEKCJE PRZYWÓDZTWA  RAFAŁ PASTWA

PRZYWÓDZTWO

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

   WSTĘP  LEKCJE PRZYWÓDZTWA - OPIS PROJEKTU 

Głównym celem tego projektu jest szkolenie umiejętności dowodzenia (uczniów, rodziców, nauczycieli i menedżerów).

Materiały opublikowane na stronach Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej mają służyć każdemu, kto jest zainteresowany tematem przywództwa, na różnych poziomach dowodzenia i w różnych sytuacjach. Można do nich regularnie zaglądać i doskonalić umiejętności w trakcie swojej kariery uczniowskiej czy zawodowej.

Oficerami mogą być uczniowie, którzy chętnie uruchamiają swoją wyobraźnię i potrafią przenieść się ze swoimi problemami kilkaset lat w przyszłość. Prowadzący zajęcia nauczyciel zapewne potrafi "zaczarować" swoich podwładnych i stworzyć niezapomniane lekcje realizując przy tym także inne równoległe przedsięwzięcia.

Cały projekt osadzony jest w przyszłości i ilustruje ponadczasowe wartości przywództwa, które są niezbędne dla obecnych i przyszłych przywódców.

źródło: www.startrek.com

Kilka lekcji jest zbiorem przykładów i obserwacji pochodzących z wybranych doświadczeń kapitana Picarda i jego załogi U.S.S. Enterprice mających miejsce podczas ich siedmioletniej podróży poprzez galaktykę w roku 2363 (film - "Star Trek - Następne pokolenie"). Pozostałe są wynikiem moich osobistych doświadczeń i chęci dzielenie się wiedzą, aby pomóc innym w rozwiązywaniu problemów i podejmowaniu coraz lepszych decyzji.

 

źródło: www.startrek.com

Poszczególne lekcje mają charakter chronologiczny i są przedstawione ze względu na ich ważność. Na początku formujemy grupę i uczymy zasad akceptacji, partnerstwa i norm. Następnie przechodzimy przez zasady IMPACT, do kolejnych zdolności, które są współzależnymi cechami efektywnego, kompetentnego przywódcy. Kończymy na bardziej szczegółowych zagadnieniach związanych z kreatywnym rozwiązywaniem problemów, rolami menedżerskimi i psychologicznymi aspektami podejmowania decyzji kierowniczych.

Myślę, że osoby interesujące się fantastyką, filmem (lubiący szczególnie: Gwiezdne Wojny i Star Treka), samodoskonaleniem (chcących pogłębiać swoje widomości z zakresu przywództwa) czy zainteresowane nowymi formami pracy z uczniami na lekcjach wychowawczych lub zajęciach pozalekcyjnych znajdą w tym projekcie coś dla siebie.

 

Życzę miłej lektury i zachęcam do samodoskonalenia ...

mgr Rafał Pastwa 

 

 

pomysł i opracowanie rap

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2017