REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

 PAŹDZIERNIK 2013r.

W ramach październikowego Święta Bibliotek Szkolnych, które w tym roku obchodzone było pod hasłem „Biblioteki szkolne – bramy do życia” biblioteka przygotowała szereg pomysłowych wydarzeń i atrakcji dla młodych czytelników naszej szkoły oraz ogłosiła kilka konkursów: konkursy plastyczne w kl. I – III „Na najładniejszą zakładkę do książek”, na najciekawszą ilustrację do dowolnie wybranego wiersza Juliana Tuwima oraz poetycki na rymowankę, hasło na temat biblioteki, książki, czytania. Natomiast w klasach IV – VI konkurs literacki - na napisanie wiersza o bibliotece szkolnej, następnie konkurs plastyczny pod hasłem – „Tę książkę warto przeczytać” oraz konkurs sprawdzający znajomość literatury dziecięcej. Na wszystkie konkursy napłynęło już wiele ciekawych prac. W najbliższym czasie zostaną wyłonieni laureaci.

 

A oto krótkie sprawozdanie co działo się w bibliotece przez cały październik:

W październiku biblioteka przygotowała kilka gazetek edukacyjnych m.in. promujące Święto Biblioteki Szkolnej, Święto Patrona Szkoły oraz poświęconą Julianowi Tuwimowi w ramach obchodu „Roku Tuwima”.

 4 PAŹDZIERNIKA – ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

W ramach obchodu Światowego Dnia Zwierząt biblioteka szkolna przygotowała wystawę literatury pięknej i popularno – naukowej poświęconą tematyce różnych gatunków zwierząt na całym świecie.

Uczniowie naszej szkoły mogli również obejrzeć żywe zwierzęta, które tego dnia odwiedziły bibliotekę.

Dzięki zorganizowanej wystawie uczniowie poznali zasoby biblioteki poświęcone tej tematyce, dowiedzieli się jakie są prawa zwierzą oraz organizacje, które ich bronią.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

 POPOŁUDNIOWE SPOTKANIA Z BAJKĄ

Przez cały październik w bibliotece odbywały się popołudniowe spotkania z bajką, w ramach których najmłodsi czytelnicy naszej szkoły mieli możliwość wysłuchania i obejrzenia wielu ciekawych wierszy, bajek pod opieką dzieci z koła bibliotecznego.

Członkowie koła z dużym zainteresowaniem zaopiekowali się młodszymi kolegami i koleżankami i z wielkim zaangażowaniem wprowadzali ich w zaczarowany świat bajek i baśni.

 

Opracowała: Wiesława Sudy

w górę/up

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2013