REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 PASOWANIE NA CZYTELNIKA

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej.

W dniach 02. – 06. 11. 2015 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika i przyjaciela biblioteki. Uroczystość zorganizowana została przez członków Samorządu Uczniowskiego z klas: III a, V a i VI c. Głównym punktem programu było przedstawienie pt. „Książka moim przyjacielem”, które miało na celu uświadomienie dzieciom, że warto czytać książki, ale jednocześnie trzeba o nie dbać.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Po krótkiej inscenizacji „aktorzy” przygotowali dla uczniów konkurencje polegające na rozwiązaniu krzyżówki oraz odgadnięciu zagadek dotyczących baśni i bajek. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i sam akt pasowania na czytelnika biblioteki. Uroczystość zakończono pamiątkowym zdjęciem naszych nowych czytelników, a potem nastąpiły pierwsze wypożyczenia w bibliotece szkolnej. Tegoroczne pasowanie dostarczyło widzom wiele emocji i dobrej zabawy.

Głównym celem tej imprezy czytelniczej jest reklama biblioteki szkolnej i zachęcenie najmłodszych czytelników do korzystania z jej zbiorów. Biblioteka ma być miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym i chętnie odwiedzanym.

  

 

Bibliotekarka Marta Sołdaj

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2015