REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

 PROJEKT - KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu „Książki naszych marzeń", którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Problem czytania w dobie kultury obrazkowej często spędza sen z powiek nauczycielom. Większość uczniów niechętnie sięga po lektury, a zamiast nich woli obejrzeć adaptacje filmowe lub przeczytać streszczenie książki poleconej przez nauczyciela. Motywowanie uczniów do czytania jest trudne, a badane co roku wyniki czytelnictwa alarmują. Wyjściem naprzeciw temu wyzwaniu jest niniejszy projekt. Mamy nadzieję, że przyczyni się on do bliższego zapoznania naszych uczniów z bogatym światem książek i pokonania stereotypowego podejścia do nich.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Pierwszym krokiem, jaki poczyniliśmy, by wdrożyć projekt, było ogłoszenie pod koniec października plebiscytu na najciekawszą książkę. Okazało się, że nasi uczniowie dobrze orientują się w aktualnych nowościach wydawniczych i bez większych problemów wytypowali książki, które chcieliby przeczytać. Na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród uczniów powstała lista najpopularniejszych tytułów.

Dziś książki, o których marzyły dzieci, są już w bibliotece. Ogółem zakupiliśmy 167 tytułów za sumę 2 720 złotych.

Wierzymy, że te nowości książkowe zmotywują naszych uczniów do trwałego zainteresowania czytaniem. Aby jednak tak się stało czytelnicy muszą doświadczyć przyjemności  czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu. W związku z tym zwracamy się ze szczególną prośbą do rodziców, aby zachęcili swoje pociechy do wypożyczania nowości i korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej.

 

Jolanta Markuszewska, Marta Sołdaj, Wiesława Sudy

 

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2016