REALIZOWANE PROJEKTYCOMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 PROJEKT CZYTELNICZY

BIBLIOTEKA

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

W maju uczniowie klas II wzięli udział w projekcie przygotowanym przez bibliotekę szkolną, który miał na celu popularyzację czytelnictwa oraz promocję nowości książkowych zakupionych do biblioteki, a w szczególności serii książek edukacyjnych o kolorowym słoniu Elmerze. Bajek z morałem, które bawiąc - uczą, rozwijają empatię i zachęcają do przyjaźni, współpracy i wzajemnej pomocy.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

 

Drugoklasiści zostali zaproszeni do udziału w lekcji bibliotecznej, której bohaterem był znany i lubiany przez najmłodszych słoń Elmer. W ramach przygotowanych zajęć dzieci poznały historię słonika, który martwił się swoim odmiennym wyglądem i za wszelką cenę chciał być taki, jak pozostali przedstawiciele jego stada, a przeszkadzała mu w tym gama rozmaitych barw pokrywająca jego ciało. Uczniowie bardzo chętnie opisywali różnice między wyglądem kolorowego słonia i słoni żyjących w naturalnym środowisku. Następnie z dużym zainteresowaniem wysłuchali czytanego opowiadania o jednej z przygód nowo poznanego bohatera, które było pretekstem do bardzo budującej rozmowy na temat wielu spraw związanych ze szkołą, rówieśnikami czy domem.

Dzieci miały okazję przekonać się, że każdy jest inny, ale jednocześnie jest częścią pewnej grupy i niezależnie od swej odmienności warto zawsze być sobą. Bo bycie innym wcale nie oznacza, że jest się gorszym, lecz wyjątkowym. Na koniec uczniowie obejrzeli wszystkie części książek o Elmerze znajdujące się w bibliotece.

 

Wiesława Sudy

 

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2016