28 sierpnia 2011

HARCERSTWO

 

 

„Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie” George Santayana
 

1 września to nie tylko początek roku szkolnego. To również  jedna z tragiczniejszych dat w historii zarówno naszego narodu jak i całego świata. Polacy jako pierwsi stawili opór hitlerowskim Niemcom i niestety przez pierwsze miesiące byli w tym osamotnieni. Wojna przyniosła krew, łzy, rozpacz i cierpienie milionów osób na całym świecie. Prawie cała Europa była jednym wielkim gruzowiskiem, a ponad 60 milionów ludzi straciło życie.

Pamiętając o poległych i pomordowanych, harcerze z 38 Drużyny Harcerskiej uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 72 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Była to też okazja do świętowania Dnia Weterana.

Uroczystości rozpoczęły się 28 sierpnia b.r. Mszą Świętą za żołnierzy poległych podczas II Wojny Światowej oraz zmarłych kombatantów i podopiecznych. Następnie przedstawiciele władz miasta i różnych organizacji samorządowych  złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach poległych partyzantów, żołnierzy na cmentarzu w Kraczewicach, gdzie warty honorowe pełnili harcerze naszej drużyny.

Po oficjalnych uroczystościach harcerze wysłuchali w Domu Muzyki w Kraczewicach Orkiestry Dętej z Wojciechowa, byli świadkami wręczenia odznaczeń i listów gratulacyjnych zasłużonym kombatantom oraz skosztowali typowej żołnierskiej grochówki.

Takie uroczystości są doskonałą okazją, abyśmy  w codziennym życiu swoją służbą i postawami moralnymi dawali przykład patriotyzmu. Niech pamięć o poległych za wolną Ojczyznę nie zaniknie w świecie pełnym pokus i niebezpieczeństw.

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.


CZUWAJ!

dh. Jolanta Markuszewska, dh. Dorota Herda

 

 

autor © 2011 rap

 

STRONA GŁÓWNADRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWO

WSPIERAMY

REALIZOWANE PROJEKTYROZWINĄĆ SKRZYDŁAFRSE COMENIUSZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAPIERWSZAKI

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAŚWIETLICAHARCERSTWO

SOCRATES-COMENIUSMY SCHOOL IS COOL