REALIZOWANE PROJEKTYERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 ŚLUBOWANIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ 2017

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

 

 

  opublikowano dnia 24.11.2017 r.

W dniach 27 i 30 października 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na Czytelników uczniów z klas pierwszych. Gośćmi spotkań byli pan dyrektor Mirosław Plandowski oraz pani dyrektor Ewa Zielińska. Zachęcali oni pierwszoklasistów do częstego odwiedzania biblioteki i czytania książek.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację na temat tego, czy książka jest potrzebna w naszym życiu, p.t. „Książka przed sądem”. Przygotowali ją uczniowie kl. IIId. Dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat zalet czytania i poszanowania książek. Zapoznały się także z regulaminem pracy biblioteki szkolnej i zasadami udostępniania zbiorów. 
Nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali uroczyście pasowani na Czytelników przez Dyrekcję szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.

 

Wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej zbiorami, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Zapewne w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

 

Anna Rosińska-Stola


 

redaguje Rafał Pastwa  © 2017