STRONA GŁÓWNA

ARTYKUŁY FOTOGRAFIE

DZIEŃ MISIA CZYLI KLASOWE ZMAGANIA O „MAŁE CONIECO”

 

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

W dniu 30.11.2009 r. w naszej szkole po raz kolejny świętowaliśmy Dzień Misia. Tym razem zorganizowane zostały klasowe zmagania w różnych dziedzinach: plastycznej, sportowej, wiedzowej, a nagrodą było to co „misie lubią najbardziej”, czyli smaczny i zdrowy miodek.

Na początku naszej imprezy uczniowie klas: Ic i IId przywitali wszystkich piosenką „Pluszowy Miś”. Następnie 2-osobowe drużyny z klas 0-III otrzymały pierwsze zadanie, którym było namalowanie bohatera wiersza pt. „Misio” ze zbioru wierszy „Misiowe wierszowanie”. W tym czasie pozostali uczniowie uczyli się piosenki powitalnej „Pluszowy miś”.

Drugą konkurencję stanowiło pokonanie toru przeszkód. Była to wyprawa Kubusia Puchatka do lasu po miód, czyli wspinanie się na drzewo (przeciąganie przez ławeczkę), wchodzenie do dziupli (przejście przez szarfę) i zabranie baryłki z miodem do domu, czyli toczenie piłki. Dziesięcioosobowe drużyny z każdej klasy poradziły sobie z tym zadaniem doskonale.

 

Po rozgrywkach sportowych czekała na uczniów niespodzianka, którą przygotowali uczniowie z klas I wraz z nauczycielem języka angielskiego p. Beniaminem Galickim. Była to piosenka o niesfornej małpce – przyjaciółce wszystkich misiów.

 

Następne zadania w zmaganiach o małe „Conieco” stanowiły: quiz wiedzy o Kubusiu Puchatku i Misiu Uszatku oraz ułożenie puzzli z przygodami naszych bohaterów. I z tym zadaniem drużyny poradziły sobie wspaniale osiągając maksymalną ilość punktów.

 

 

W tej sytuacji wszystkie klasy 0-III zasłużyły na nagrodę główną i w związku z tym każda otrzymała słoiczek zdrowego miodku.

 

Na zakończenie pożegnaliśmy się wspólnie nauczoną piosenką „Pluszowy Miś”, która stała się przebojem dnia i miłym wspomnieniem o Szkolnym Święcie Misia.

 

organizatorki: Ewa Zielińska, Barbara Kania

 

autor © 2009 rap