HEN-BUD W NASZEJ SZKOLE

FOTOGRAFIESTRONA GŁÓWNA

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.


HEN-BUD w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej .

27 maja 2009 roku  zawitał do naszej szkoły HEN-BUD. W ramach akcji „Dzień Dziecka z HEN-BUD-em, czyli kolorujemy domki” przedstawiciele firmy rozdali wszystkim uczniom klas 0-3 książeczki - kolorowani. W tym dniu goście z Lublina odwiedzili klasę II „a”.

Uczniom klasy II „a” w kolorowankach najbardziej podobały się domy z czerwonymi dachami, otoczone ogrodami oraz te, które posiadały dużo okien.

Aby otrzymać książeczkę i kredki dzieci musiały wykazać się wiedzą na temat  materiałów, z jakich można budować domy. Dodatkowo dowiedziały się o materiałach "wyciszających", dzięki którym w domu może być cicho nawet wtedy, gdy mieszka się przy ruchliwej ulicy, a w zimie ciepło i przytulnie. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w tych ciekawych zajęciach powadzonych przez Panią Ewę Paździor- specjalistę do spraw marketingu. Wyjątkowa atmosfera udzieliła się wszystkim, nawet wychowawczyni klasy mgr Teresa Malinowska-Szczuka, żeby otrzymać kolorowankę i kredki wykazała się znajomością tematu odpowiadając na podchwytliwe pytanie postawione przez swojego ucznia.

Pod koniec zajęć dzieci wybrały z książeczki dom, który najbardziej im się podobał i opowiadały dlaczego właśnie ten. Bardzo obrazowo mówiły o domach, w których chciałyby mieszkać. W związku z tym przedstawiciele HEN BUD-u ogłosili konkurs plastyczny. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie dowolną techniką pokoju, domu lub ogrodu swoich marzeń. Wykonane prace przekazane zostały do firmy i z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki.

 

Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. W obecności Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Poniatowej oraz Burmistrza miasta Poniatowa Krzysztofa Brzezińskiego nagrody osobiście wręczyła Prezes Zarządu Krystyna Pałczyńska.

Otrzymali je: Kaja Iwaniuk, Emilia Trojanowska, Katarzyna Zielińska, Szymon Pokraka, Oliwia Bury, Inga Gołębiowska. Dzieci były zachwycone, tym bardziej, że Pani Prezes ogłosiła następny konkurs „Bezpieczne wakacje 2009”. Uczniowie mają czas do 18 września, aby dowolną techniką przedstawić temat związany z zachowaniem bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

 

   

 

 

opracowanie Teresa Malinowska-Szczuka

 

 

Created with picasa © 2009 rap