STRONA GŁÓWNAFOTOGRAFIE

Zakończenie roku szkolnego 2009/2010

Dnia 25 czerwca 2010 roku odbyło się w naszej Szkole uroczyste zakończenie klas VI. Imprezę zaszczycili swoją obecnością m.in. Z-ca burmistrza Pan Krzysztof Brzeziński, ksiądz proboszcz Józef Brzozowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Krystyna Zielińska, dyrekcja, rodzice, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Apel rozpoczął się od odśpiewania hymnu państwowego i wniesienia Sztandaru.

W pierwszej części spotkania głos zabrał Dyrektor naszej szkoły mgr Zygmunt Wyroślak. W przemówieniu do społeczności szkolnej zawarł treści o dużej roli nauki i człowieka wykształconego we współczesnym świecie. Zwracając się do szóstoklasistów powiedział, iż przekroczony został przez nich pierwszy etap kształcenia. Szczególnie ciepło pożegnał nauczycieli odchodzących na emeryturę: Panią Jadwigę Kustrę i Panią Marię Bielecką.

W kolejności głos zabrali: Pan Krzysztof Brzeziński oraz ksiądz proboszcz Józef Brzozowski, którzy także wyrażali życzenia pomyślności, powodzenia i szczęścia dla absolwentów naszej Szkoły oraz dla Pań odchodzących na emeryturę.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Każda z klas przedstawiła swój autorski projekt pożegnania się ze szkołą. Klasa VIa przypomniała zgromadzonym, jak przebiegały lekcje poszczególnych przedmiotów, jakie błędy popełniali w szkole oraz jak radzili sobie, aby otrzymać pozytywne oceny.

Klasa VIb przygotowała inscenizację o planach wakacyjnych młodzieży oraz nowatorski wiersz o nauczycielach naszej Szkoły i piosenkę o dokonaniach klasowych w ciągu sześciu lat nauki. Bardzo podobała się publiczności scenka kabaretowa ,,Nie lubię niedziel”. W rolę króla wcieliła się Wiktoria Walencik, a pogromczynią smoka była Magdalena Jakubowska.

Klasa VIc poprzez wiersze i piosenki przekazała życzenia, wdzięczność za trud i poświęcenie nauczycieli w ciągu całego cyklu kształcenia.

Dziełem klasy VId było przedstawienie scenki Pt "Big Dziubuś". Pełne humoru i dowcipu rozmowy uczniów przykuwały uwagę widzów do samego końca. "Wielki Brat" ujawnił się dopiero pod koniec przedstawienia.

W ostatniej części spotkania rozdane zostały nagrody książkowe dla najlepszych uczniów oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Pan Dyrektor podziękował im za mądre wspieranie dzieci w ich rozwoju intelektualnym i duchowym. Pogratulował osiągnięć wychowawczych i przekazał życzenia ,by następne lata przynosiły radość dumę z sukcesów ich dzieci.

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.


 

    opracowanie Ewa Jędrych

autor © 2010 rap