REALIZOWANE PROJEKTYeTWINNING ERAZMUS+ 2016/2018COMENIUS 2012/2014CZWARTKI Z BAJKĄZIELONA SZKOŁAMAŁA ROMAROZWINĄĆ SKRZYDŁAPIERWSZAKICOMENIUS 2009/2011

KONTAKTHISTORIA ABSOLWENCIPATRONPRACOWNICYLINKI

DOKUMENTACJA SZKOŁYSTATUTWYCHOWANIEPROFILAKTYKAOCENIANIE

REDAGUJĄ NAUCZYCIELEARTYKUŁYSCENARIUSZEFOTOGRAFIEINTEGRACJAMONTESSORIBIBLIOTEKAHARCERSTWO

 

 

 SZKOLNE WYCIECZKI 2019

 

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCIDRUKI-REKRUTACJA

PLAN LEKCJI

SZKOLNA RADA RODZICÓW

RZECZNIK PRAW UCZNIA

KONKURSYKÓŁKASPORT

REDAGUJĄ UCZNIOWIESAMORZĄDPREZENTACJEKOMIKSYQUIZY

MATERIAŁY DO LEKCJIRELIGIAINFORMATYKAPRZYWÓDZTWOJĘZYK ANGIELSKI

PSYCHOLOG

 

 

  opublikowano dnia 07.10.2019 r.

W dniach 1-3 października 2019 roku uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wycieczce do Państwowego Muzeum na Majdanku oraz Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” w Lublinie. Celem wycieczki było pielęgnowanie pamięci i rozwijanie edukacji historycznej o okupacji niemieckiej na Lubelszczyźnie podczas II wojny światowej. Swoim pobytem w tym miejscu uczniowie oddali hołd ofiarom nazizmu. Zwiedzanie miejsca, w którym Niemcy zamordowali ok. 80 tys. ludzi uświadomiło młodym ludziom, że należy doceniać i szanować fakt, iż żyjemy w wolnym kraju. Dla większości była to pierwsza wizyta na Majdanku. Uczniowie zakończyli wędrówkę w mauzoleum, gdzie spoczywają prochy wykopane z kopców znalezionych na terenie obozu.

 Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.

Następnie udali się do Muzeum „pod Zegarem”, w którym w latach okupacji mieściło się więzienie gestapo. Niemcy przetrzymywali i katowali w nim więźniów politycznych z Zamku Lubelskiego. Dla każdego z uczestników tego wyjazdu była to lekcja historii na żywo, historii, którą powinien znać każdy Polak.

 

Marta Sołdaj, Monika Wnuk

 

 

 

redaguje Rafał Pastwa  © 2019